Czym jest konserwacja podwozia / co to jest konserwacja podwozia ?

}

14/05/2022

l

Mateusz

Konserwacja podwozia to  profesjonalne zabiegi polegające na antykorozyjnym zabezpieczeniu elementów podwozia. 

Jakie elementy w aucie trzeba konserwować ?

Konserwować należy wszystkie elementy podwozia czyli płytę podłogową,progi , podłużnice, wnęki , nadkola a dodatkowo możemy przeprowadzić zabiegi konserwujące elementy wymienne takie jak wahacze, sanki czy tzw. wózki trzymające zawieszenie i układ kierowniczy.

Czym konserwować podwozie ?

Ze względu na złożony proces konserwacji podwozia nie polecam robienia tego samemu. Przeprowadzając konserwację podwozia najważniejsza jest precyzja oraz odpowiednie dobranie chemii, najważniejszym składnikiem po oczyszczeniu elementów jest podkład antykorozyjny oraz środek anti rust – zapobiegający rozprzestrzenianiu się korozji w przyszłości np. po silnych uszkodzeniach mechanicznych. Istotny wpływ na konserwację

Jak często konserwować podwozie?

Czynniki pogodowe mają wpływ na stan podwozia w naszym samochodzie. Błoto, śnieg, sól, piasek, powodują ścieranie warstwy ochronnej podwozia. Dlatego też aby uniknąć korozji podwozia lub zatrzymać jego proces, konserwacja podwozia zalecana jest regularnie najlepiej co 4-6 lat.

W jakich autach przeprowadzać konserwację podwozia?

Podwozie każdego pojazdu narażone jest na korozję poprzez czynniki pogodowe ( sól, błoto, śnieg, piasek, kamienie, kurz). Fabryczna konserwacja podwozia jest to proces naniesienia cienkiej warstwy cynku, często jest to zbyt ,,delikatna” warstwa aby podwozie było zabezpieczone na dłuższe lata. Dlatego bez zależności czy jest to auto kilkuletnie czy wieloletnie należy wykonywać konserwację podwozia od 4-6 lat systematycznie. 

Ile czasu trwa konserwacja podwozia? 

Konserwacja podwozia trwa z reguły od 2-3 dni. Wszystko zależne jest od stanu podwozia pojazdu ( ilości rdzy). Dużą rolę w konserwacji podwozia pełni czas oraz dokładność.

Dokumentacja zdjęciowa prac podczas konserwacji

Przed każdym procesem konserwacji podwozia jak również po wykonanej usłudze dokumentowany jest stan podwozia w postaci zdjęć które są do wglądu dla klienta po zakończeniu danej usługi.

Gwarancja- Co obejmuje i na ile czasu?

 

Jaki jest koszt konserwacji podwozia?

Koszt konserwacji podwozia zależny jest od stanu podwozia w danym pojeździe. Wszystko zależne jest od ilości rdzy, wielkości pojazdu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *